Децата Прирачник за системот за обука unweight одењето

Краток опис:

Specification Item Name Children Manual unweight gait training system Item No. KD-JZB-01 Function Used for walking and standing standing training Body Color light yellow Application Hospital, clinic,rehabilitation center, home Adjustable height range of armrest 38~121cm Width of armrest 41cm Rated load 80kg Test Standard ISO Dimensions Length 89 cm Width 98cm Height 157cm Material Body Material shape steel Weights & Packing size Net weight(kg)   ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот Децата Прирачник за системот за обука unweight одењето
  Точка бр KD-JZB-01
  функција Се користи за одење и стоење стои обука
  Боја светло жолта
  апликација Болница, клиника, центар за рехабилитација, дома
  Прилагодлива висина спектар на потпирачот за рака 38 ~ 121cm
  Ширина на потпирачот за рака 41cm
  отценети оптоварување 80kg
  тест Стандард ISO
  димензии
  должина 89 cm
  ширина 98cm
  Висина 157cm
  материјал
  тело Материјал обликуваат челик
  Тежини и големина на пакување
  Нето тежина (kg)  
  Бруто тежина (kg)  
  Големина на пакување (см)  

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !