Велосипед ergometer KD-GLC-04

Краток опис:

Specification Item Name Bicycle ergometer Item No. KD-GLC-04 Function Used to improve lower limb’s  moving range and coordination function Body Color Gray Feature like bike Adjustable range of seat 73*98cm  Damping regulation 8 Application Hospital, clinic,rehabilitation center, home Voltage 220v Test Standard ISO Packaging 1pcs/carton Dimensions Length 137 cm Width 60cm Height 125 cm Material Body Material High quality steel, electrostatic spray, plas...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот Велосипед ergometer
  Точка бр KD-GLC-04
  функција Се користи за да се подобри функцијата движат опсег и координација на долните екстремитети е
  Боја сиво
  функција како велосипед
  Прилагодливи спектар на седиштето 73 * 98cm 
  амортизацијата регулатива 8
  апликација Болница, клиника, центар за рехабилитација, дома
  Напон 220v
  тест Стандард ISO
  пакување 1pcs / картон
  димензии
  должина 137 см
  ширина 60cm
  Висина 125 cm
  материјал
  тело Материјал Високо квалитетен челик, електростатско спреј, пластика
  Тежини и големина на пакување
  Нето тежина (kg) 25
  Бруто тежина (kg) 30
  Големина на пакување (см) 95 * 25 * 60

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !